Ostatní

mudrc Vasištha

Jóga Vasišta je starobylé advaitické pojednání o stezce a praxi vedoucí k poznání Sebe Sama - Skutečnosti. Ramana Maháriši z tohoto rozsáhlého díla na žádost svých stoupenců vybral ty verše, které vyjadřují jeho podstatu.

překlad Rudolf Skarnitzl

Kniha je ke stažení ve formátu PDF: Esence Jógy Vasišthy
a ve formátech: ePub a MOBI pro e-čtečky.

 


Adi Šankara

Bhadža Góvindam představuje rozsahem menší, obsahem však nesmírně závažné dílo Šankarovo (788 - 820 n.l.). Ukazuje studentům nejen cestu a cíl, ale odhaluje jim také poblázněnost způsobu žití a pokroucenost života, horor nynějších hodnot a tvrdé následky, které student může očekávat, bude-li pokračovat na cestě tužeb ega. Je to diagnóza lidského neštěstí. Dílo je určeno hledajícím, aby je přimělo narovnat cestu k cíli.

překlad Rudolf Skarnitzl

Kniha je ke stažení ve formátu PDF: Bhadža Góvindam
a ve formátech: ePub a MOBI pro e-čtečky.

 


Výroky Šrí Rámakrišny

Rámakrišna, bengálský světec, který během svého života předpověděl zrození Ramany Mahárišiho, coby velikého duchovního světla, s jehož pomocí dojde mnoho bytostí ke spáse, je v této knize představen množstvím výroků, které snad beze zbytku dokáží pokrýt duchovní praxi všech hledajících a krom toho jim přinášejí inspiraci a útěchu.

překlad Rudolf Skarnitzl

Kniha je ke stažení ve formátu PDF: Výroky Šrí Rámakrišny

 


Bhagavadgíta

Bhagavadgíta je kniha známá snad všem zájemcům o indickou filozofii. V ášramu z ní bylo často čteno i citováno a Bhagaván na dotaz stoupence, zda má číst Bhagavadgítu, odpověděl: "Ano, čtěte ji neustále." Věcný překlad této knihy a zasvěcené komentáře S. Radhakrišnana jsou mj. dalším důvodem, proč je zde tato kniha k dispozici.

překlad Rudolf Skarnitzl

Kniha je ke stažení ve formátu PDF: Bhagavadgíta