Ostatní texty

Zde: https://www.davidgodman.org/translated-articles/#org0f69935 - "na jednom místě" - najdete v pdf formátu všechny do češtiny přeložené rozhovory s Davidem Godmanem.

Rozhovor "Většinou o knihách", přeložený Michalem Skalou, je doplněný o mnoho zajímavých a vzácných fotografíí, takže jeho přečtení na el. zařízení z tothoto úložiště lze jen doporučit.

 


Šrí Sádhu ÓmV části "Knihy ke stažení", konkrétně zde, najdete přeloženou čtvrtou část knihy Sádhu Óma - Prvořadá důležitost sebezkoumání.


Ty jsi TO   Paramátman ve všem a v každém


Byl aktualizován odkaz na delší dobu nedostupné video rozhovoru Davida Godmana (české titulky lze nastavit). Video najdete tady.


Šrí Sádhu ÓmV části "Knihy ke stažení", konkrétně zde, najdete přeložený druhý díl knihy Sádhu Óma - Cesta Šrí Ramany.


Šrí Sádhu ÓmV části "Knihy ke stažení", konkrétně zde, najdete přeloženou třetí část knihy Sádhu Óma - Prvořadá důležitost sebezkoumání.


Jóga VasišthaCo může být lepšího než Vánoce s Ježíškem? No přece Vánoce s mudrcem Vasišthou. :-)

V těchto dnech vychází český, 800 stránkový překlad tohoto vynikajícího, hluboce inspirujícího a moudrostí prosyceného díla. Křest knihy se uskuteční v Praze 11. 12. 2022 (více informací na: http://www.samhita.cz). Knihu si můžete objednat: zde.

 


Překlad Robert


H.W.L. Púndža - Pravda Je

Nadační fond pro rozvoj plného vědomí vydal knihu rozhovorů se Šrí H.W.L Púndžou - Pravda Je.

Kniha nese podtitul Čirá mysl vyvstává ze Srdce a jedná se o sbírka promluv z let 1990–1996 mezi Púndžou a lidmi, kteří ho navštívili. Návštěvnící těchto stránek budou většinou obeznámeni s tím, že Púndža (svými přáteli a stoupenci nazývaný Papadží) se ve 30. letech minulého století seznámil s Ramanou Mahárišiho a jeho učením a stal se jeho žákem. Podrobné a zajímavé informace o Púnžovi nabízí i dvě dokumentární videa Davida Godmana (obě s českými titulky), která najdete: zde a zde.

 

Knihu je možné objednat na adrese: https://www.plnevedomi.cz/pravdaje, kde najdete nejenom více informací o knize, ale i cca 17 stránek jako ukázku z textu.